Klimaneutraler versand | Gratis ab 99€
100% Zufriedenheit

Филтри

0

Филтри

0

За нас

For true wine lovers only

Многу ни е задоволство што сте заинтересирани за нашите избрани македонски вина!

Со нашиот швајцарски стартап за вино Fino Vino, ние следиме јасна визија:

Македонски врвни вина во секое домаќинство на вистински познавач на вино.

Откријте нов свет полн со повеќеслојни и фини вина од Јужна Европа со илјадагодишна историја!

 

Нашите најпопуларни вина
Сите наши производи се предмет на најстроги тестови за квалитет и се 100% природни!
Tga za Jug
Сорта на грозје: Вранец 100% карактеристична арома на суво грозје и малини, зрели танини и сладок вкус
Temjanika Special Selection
Сорта на грозје: Темјаника 100%. Мошусно-цветни ароми со карактеристични мириси на виолетова, роза и мандарина.
Dioniz Merlot barrique
Сорта на грозје: Мерло 100%. Црната цреша и капина го исполнуваат непцето со забележлив црн пипер.

 

 

Тимот
Се започна со желбата да се донесат убави спомени од детството во Швајцарија
Ilija Ribarski
Основач на продавница за вино Wängi &
Супервизор на онлајн продавница

Многу работи се случија откако првата онлајн продавница беше рачно основана во 2017 година: основањето на продавницата за вино во Wängi со локација за настан и опсег од преку 60 видови вина, бројни дегустации и проширување во ЕУ.

Денес, како специјалист за македонски жестоки пијалоци, Илија ги продава своите избрани врвни вина во многу земји, меѓу кои Швајцарија, Германија, Австрија, Данска и Луксембург.

Илија си постави задача да го донесе јужноевропското лозарство во најчиста форма во ЕУ и да им докаже на гурманите дека македонските вина не мора да се кријат во меѓународна споредба!

 

 

Vasko Ribarski
Управување со Weinshop Wängi

Пред речиси 20 години, Васко ги постави темелите на денешната винарска продавница Wängi со својата продавница „Swissmac“ и понуди разновидна македонска храна во својот нов дом Швајцарија.

Зголемената побарувачка за македонски производи доведе до отворање на македонски ресторан и основање на MacSwiss GmbH, специјализирана за увоз на македонски алкохолни пијалоци.

Барем од основањето на првата онлајн продавница fino-vino.ch од синот Илија, беше јасно дека огромниот потенцијал на македонските вина треба уште повеќе да се промовира.

Денес, Васко се посветува на водење на винската продавница во Ванги за да ги израдува непцата на љубителите на вино со македонските вина.

 

 

Вашите придобивки
Нашето Fino Vino ветување
Гаранција за задоволство
И покрај внимателната контрола на квалитетот, може да се случи вината да имаат вкус на плута или други оштетувања. Само испратете ни е-пошта и ќе ја добиете целосната куповна цена.
Повеќе награди
Производителите на вино Бовин, Далвина и Тиквеш се познати во светот и се повеќе се препознаваат од експерти, трговски списанија и на меѓународни саеми.
Одличен вкус
Врвните вина се резултат на совршената синергија на сончеви лозја, најдобрите сорти грозје и 3.000-годишното знаење на традиционалните мајстори за вино. Секое од вината беше дегустирано и опширно тестирано од нашите експерти.
100% од природно потекло
Виновата лоза растат во природни услови без употреба на хемиски супстанци како што се пестициди и со љубов се берат рачно. Секој од нашите производи е вегански и еколошки. Ова е местото каде што јужноевропското винарство е прикажано во својата најчиста форма.

 

 

 

 

Нашите примероци пакети
Не сте сигурни кое вино прво да го пробате? Овде ќе ги најдете нашите најпопуларни пакети за примероци.
Примерок на парцели
Alexandria Bundle 49,00 € 430
30 парчиња на лагер
+
1l = 10,89 €
Продадено
probierpackli-bela-voda-barovo
Probierpäckli - Barovo & Bela Voda 120,00 € 712
Потрошено
1l = 40,00 €
Probierpäckli - Hermes barrique 36,00 € 714
9 парчиња на лагер
+
1l = 16,00 €

 

 

Најдете го вистинското вино
Совети за вински производи

Сакате прво да тестирате едно шише, но не сте сигурни која сорта е соодветна за вас?

Дозволете да ве советуваме и заедно ќе го најдеме вистинското вино за вас!

Нашите совети преку телефон, е-пошта или WhatsApp се секако потполно бесплатни и необврзувачки.

Контактирајте не
Tel: +49 (0) 177-6552-490
E-mail: info@fino-vino.eu

 

Еве ги нашите вина
1
Weinshop Wängi Europe | Wein Mazedoniens
Powered by limun.co